Když Drákula oblékl červený plášť místo černého, z Prince temnot se stal ztrápený romantik. Možná. Hvězdně obsazený gotický horor Francise Forda Coppoly z roku 1992 rozhodně není bez chyb a v lecčems je kýčovitě otravný, do ikonografie nejslavnějšího upíra kulturní historie ale zasáhl zásadně. Spolu s hostem – novinářem, scenáristou a stand-up komikem Honzou Studničkou v novém dílu podcastu Piliny a plíseň probíráme, co se nám na mrmlajícím Oldmanovi líbí a nelíbí. Ale samozřejmě nejen to.
❤️ Podpořte nás přes Buy Me a Coffee.
Protože Honza stejně jako my chápe hodnotu posledního skutečného umělce Hollywoodu Nicolase Cage, velkou část podcastu věnujeme také aktuálnímu Renfieldovi, který nás nadchnul. Čím a proč není zas tak bláznivé předvídat, že se o novince Chrise McKaye jednou mezi filmovými fanoušky možná bude mluvit stejně uctivě jako o Coppolově adaptaci?
Jaké další tváře už na plátně a obrazovce nosil hrabě Drákula? Kdy se to povedlo a kdy z toho Stoker rotoval v hrobě? Věděli jste třeba, že svého Drákulu vytvořil i Dario Argento? A jak se nám i do tohohle dílu podařilo zase nacpat Leslieho Nielsena? minut ve společnosti nás a krvavých tesáků si můžete užít tady, v Apple Podcasts nebo na Spotify.
Poznámka: V podcastu mluvíme také o právě vznikajícím snímku Roberta Eggerse Nosferatu a Kateřina tvrdí, že Bill Skarsgård v obsazení nahradil Nicholase Houlta, který ztvárnil hlavní roli v Renfieldovi. To je ale nepřesná informace; ve filmu hrají oba dva. Pardon.
Přihlaste se k odběru newsletteru KATMAG a všechny nové články i podcasty vám budou chodit rovnou do mailu.
Baví vás, co jste si právě poslechli? Tak to sdílejte.
Sledujte KATMAG také na Twitteru a na Instagramu.
Share this post